Materiály a péče

Všechny MISKA náramky jsou jedinečné a kreativní, stejně jako vy. Hledáme ty nejvhodnější a nejkvalitnější materiály tak, aby výsledek stál prostě za to! V tomto přehledu vám proto představíme ty, se kterými pracujeme. Vy se tak můžete podívat pod pokličku naší výroby, a zároveň se dozvíte praktické informace, které vám mohou pomoct s výběrem.

STŘÍBRO Ag 925/1000

Velké množství komponent, ze kterých se MISKA náramky skládají, je ze stříbra. Není to ale ryzí stříbro, jak by se mohlo zdát. To opravdu 100% stříbro je totiž příliš měkké a šperk z takového kovu by se rychle poškodil. Z toho důvodu se k němu přidávají příměsi jiných kovů, například mědi, které mu přidají na pevnosti. Výsledná slitina pak nese puncovní značku Ag925/1000 a říká se mu tzv. sterlingové stříbro.

STERLINGOVÉ STŘÍBRO

Tento druh stříbra není nijak povrchově upraven. Tím sice získává lesklost a typicky stříbrnou barvu, ale není bohužel chráněn před oxidací. K té dochází úplně přirozeně tím, jak je šperk vystaven působení vzduchu a projevuje se typickým černáním. Nutno ale říct, že to není vada. Existuje velké množství tipů, jak zase původní vzhled takového šperku obnovit.

Chápeme ale, že chcete, aby vám naše náramky vydržely co nejdéle a nemuseli jste řešit jejich čištění. Proto v naší nabídce komponenty ze sterlingové stříbra už téměř nenajdete. Nahradili jsme je variantami tohoto kovu s povrchovou úpravou. A na ty si posvítíme hned teď.

RHODIOVANÉ STŘÍBRO Ag 925/1000

Procesem rhodiování získá stříbro antioxidační povrchovou úpravu, díky které bude chráněno před černáním, žloutnutím nebo ztrátou lesku. Je to vlastně technologický postup, při kterém se stříbro potáhne vrstvou rhodia. Tento kov se získává při těžbě platiny jako vedlejší produkt a je tak vzácný, že jeho cena může být až 25x vyšší než cena zlata. Právě z toho důvodu jsou komponenty s touto úpravou prostě o něco dražší.

Šperky z rhodiovaného stříbra jsou pevnější, lesklejší, neulpívají na nich tolik otisky prstů a barevným odstínem se podobají spíše chirurgické oceli. Jsou také méně alergizující, protože neobsahují nikl.

POZLACENÉ STŘÍBRO Ag 925/1000

Dalším typem úpravy stříbra, které u nás najdete, je pozlacení. Vlastně správně se této metodě říká zlacení. Ale pojem “pozlacené stříbro” je už tak široce používaný, že se ho budeme pro přehlednost držet i my.

Při této úpravě se tedy na stříbrný podklad nanáší vrstvy zlata. V našem případě jde o dvě vrstvy 24k zlata pro klasický zlatavě žlutý odstín a dvě vrstvy 18k zlata pro efekt růžového kovu. Ve výsledku má tak stříbro vrstvu zlata o síle 4 mikrometry.

Pro fajnšmekry můžeme zaběhnout do detailů a prozradit, že při tomto procesu se zlacený šperk prakticky vykoupe ve speciálním roztoku a díky působení elektrického proudu se na něj nachytají částice zlata. Této metodě galvanického zlacení se také říká “gold plated”.

A jak je to s péčí o takového stříbro-zlatého křížence? Starejte se o něj jako o zlato - prostě s láskou a něhou tak, aby vydržel co nejdéle. Chraňte šperk před poškozením, chemickým látkami, zbytečně ho nenamáčejte, zejména ve slané mořské vodě. Se správnou péčí vám pozlacený šperk vydrží opravdu opravdu dlouho.

ZLATO Au 585/1000

Jak se říká, není všechno zlato, co se třpytí. Nebyli bychom ale spokojení, kdybychom vám nemohli nabídnout i náramky s komponenty z pravého šperkařského zlata. Proto v naší nabídce najdete kategorii Zlato, kde si můžete rovnou vybrat.

Korálky, srdíčka, čtyřlístek nebo křížek? Luxusní zlatý šperk doplněný o stylovou šňůrku pozvedne váš náramek o úroveň výš. Všechny tyto komponenty jsou většinou vyrobené z 14k zlata. Aby vám dlouho vydržely krásné a zářivé, nechte je občas odpočinout ve šperkovnici, zbytečně je nenamáčejte a zamezte styku s chemickými látkami. Pokud vyblednou, stačí je většinou vyleštit hadříkem.

CHIRURGICKÁ OCEL

Asi největší uzdu jsme popustili své fantazii u komponentů z chirurgické oceli. Tento materiál je totiž opravdu báječný!

Jedná se o slitinu různých prvků - železa, uhlíku, chromu a dalších. Tento mix dodává výsledné slitině velmi unikátní vlastnosti - je extrémně tvrdá a odolná, má lesklý a kovově studený vzhled a je také neobvykle lehká. Díky všem těmto příměsím už chirurgická ocel nepotřebuje žádnou dodatečnou povrchovou úpravu.

Nutno také zmínit, že ze všech materiálů, které se k výrobě šperků používají, je chirurgická ocel nejvíce šetrná k životnímu prostředí. Při její výrobě totiž vzniká mnohem méně odpadu a během tohoto procesu také spotřebuje mnohem méně energie. No a navíc je chirurgická ocel i 100% recyklovatelná.

Pokud si tedy pořídíte MISKA náramek s komponentem z tohoto materiálu, můžete si být jistí, že bude mít vysokou životnost, odolnost a krásný vzhled. Takový komponent je totiž velmi odolný vůči poškrábání, korozi a běžnému opotřebení. Skvělou zprávou je, že šperky z chirurgické oceli také perfektně zvládají i náročné podmínky, se kterými si ostatní materiály moc neví rady, jako je sport a koupání! No a bonusem navíc je i velmi dostupná cena. Projděte si naši kategorii Chirurgická ocel a nebudete vědět, který si vybrat jako první :)

Stříbro, zlato nebo chirurgická ocel ale nejsou jediné materiály, ze kterých tvoříme všechny ty nádherné náramky. Kromě těchto kovových materiálů totiž nadšeně pracujeme i s minerály, sklem a perličkami.

MINERÁLNÍ KORÁLKY

Tyto barevné korálky vyrobené z minerálních kamenů jsou naprosto perfektní. Můžete si je totiž vybírat podle nálady i outfitu, ke kterému mají ladit. V nabídce máme jaspis s cihlově zemitými tóny, rodonit s celou škálou romanticky růžových odstínů, nadčasově černý onyx a mnoho dalších. Některé z těchto náramků jsou čistě korálkové, k některým si můžete vybrat komponent ze stříbra nebo třeba sladkovodní perličku.

SKLENĚNÉ KORÁLKY MIYUKI

Velké oblibě se těší tyto něžné drobné korálky. Náramky, které z nich tvoříme, jsou pak romanticky jemné a hodí se k nekonečnému kombinování a vrstvení. Výsledný vzhled je pokaždé jedinečný a TOP!

Kombinujeme vždy pravé japonské Miyuki korálky, které vynikají svým precizním zpracováním a kvalitou, a korálky ze stříbra, případně z pozlaceného stříbra. Tím docílíme romanticky luxusního vzhledu, který si zamilujete. Nakoukněte do této kategorie a pokochejte se jejich barevností. Už tušíte, který by vám slušel?

SLADKOVODNÍ PERLY A MUŠLIČKY

Mezi nevšední materiály se s hrdostí řadí i sladkovodní perly a mušličky. Náramky, ke kterým je přidáme, okamžitě získají netradiční vzhled a jedinečné kouzlo. Přeneste se zpět na letní dovolenou a napojte se na přírodní zdroj energie s těmito vodními poklady.

"SPOJENI NATRVALO"

A protože všechny korálky, minerály a kovové šperky musí být něčím spojeny, aby se nerozkutálely, používáme ještě i nylonové šňůrky a lycru.

Určitě se nemusíme věnovat historii a procesu výroby šňůrek…stačí jen říct, že si můžete vybrat z velkého množství barev a odstínů, a tak si přizpůsobit každý náramek vlastnímu vkusu! Tyto nylonové provázky taky leccos vydrží, počítejte ale s tím, že jejich barva může časem blednout. Pokud vás to trápí, ozvěte se nám na miska@naramkymiska.cz a šňůrku můžeme vyměnit za novou

Dříve, než si začnete užívat krásné chvíle se svým novým miláčkem, věnujte třicet vteřin času několika užitečným tipům ohledně péče o něj. Rádi vše zkoušíme na vlastní kůži a za poslední roky jsme tak posbírali pár užitečných postřehů, co mají náramky rády a co je naopak může trošku "bolet".

Většině použitých materiálů kontakt s vodou nevadí. Některé však mohou vlivem vody rychleji měnit vzhled. To platí především pro kontakt slané vody a nerhodiovaného a pozlaceného stříbra, příp. u barvených textilií.
I šetrné kosmetické a čisticí prostředky mohou ovlivnit vzhled a životnost některých šperků, proto je raději před koupáním a úklidem odkládejte.
Přestože je pocení člověku vlastní, pamatujte, že pro šperky není kontakt s potem přirozený a ovlivňuje integritu a vzhled některých materiálů.
Kontakt s tvrdými předměty, popř. pád na tvrdý povrch mohou náramek nenávratně poškodit, proto ho skladujte ideálně v měkkém, uzavíratelném obalu. Pomůžete tím také zpomalit proces oxidace některých (kovových) materiálů.
Náramky uchovávejte mimo dosah dětí, zabráníte tak riziku vdechnutí - nechcete přece riskovat zdraví vašich pokladů.

Chovejte se k náramku jako k ostatním věcem, na kterých vám záleží - je to jednoduché!Věříme, že teď už máte přesnou představu, s jakými materiály pracujeme a kolik lásky každému jednotlivému náramku věnujeme. Neustále přemýšlíme, jaké nové barevné kombinace a vzory vytvořit. Jsme moc rádi, že jste součástí naší rodinné značky a že vám tyto jedinečné MISKA NÁRAMKY vylepšují náladu každý každičký den.


MISKA NÁRAMKY - Nosíte nás na rukou.

Děkujeme.